İade Şartları

DorakHirdavat.Com üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerin iptali gayet kısa ve net bir şekilde açıklamış olduğumuz birkaç adımdan geçmektedir. Aşağıda hangi ürün gruplarının ne kadar süre içerisinde iade edilebildiğini, iade ederken hangi şartların arandığını açıklamaya çalışacağız.

Siparişinizdeki ürün veya ürünleri iade etmeniz için ilk dikkat edeceğiniz husus, ürünü tarafınıza teslimat edilen tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde kalipciniz.com 'nin adınıza düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebini içeren bir not eki ile beraber iade etmeniz gerektiğidir. Bu noktada unutmamanızı rica edeceğimiz nokta ise ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız olacaktır. Ürün iade sebebini bildirmeniz bizim için büyük önem arz etmektedir.

Bu duruma göre iade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

GENEL İADE ŞARTLARI

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orjinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti alıcıya aittir.

Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.